O autorovi

Zimné bicyklovanie: Ako môže posilniť imunitu?

Zimné bicyklovanie: Ako môže posilniť imunitu?

Zimné obdobie je špecifické svojimi výkyvmi počasia. Určite to každý z vás pozná. Jeden deň je krásna zima ako z rozprávky a na druhý deň začne pršať, poprípade sa oteplí aj o 10 stupňov. Takéto výkyvy počasia tvoria ideálne prostredie pre prechladnutie a infekčné ochorenia, ktoré nám do života jednoducho nepasujú. Ako si posilniť imunitu v tomto období, práve vplyvom zimného bicyklovania, si môžete prečítať v nasledujúcom článku.  

Michalov veľký TEST bundy Holokolo 2in1 winter

Michalov veľký TEST bundy Holokolo 2in1 winter

S príchodom pravého zimného počasia nie je potrebné presedlať na indoor aktivity. Práve naopak, poriadna zábava sa práve len začína.  Ak patríte k skúseným, zimným športovcom určite viete, že bez kvalitnej zimnej bundy sa v tomto období nezaobídete. V priebehu posledných týždňov som mal možnosť testovať novinku z dielne Holokolo, bundu s názvom 2 in 1 winter. Ako obstála na bicykli a pri iných športoch, si môžete prečítať v nasledujúcej recenzii.

5 dôvodov prečo neodkladať ani bajk v zime

5 dôvodov prečo neodkladať ani bajk v zime

S mesiacom november sa „temné obdobie“ cyklistiky presúva do ďalšej fázy. Teploty sa začínajú blížiť k bodu mrazu, tma je nám v „háku“ a okolo 16.00 h nás nadobro prešprintuje. Stav terénu a vozovky tiež nie je bohvie aký. Takéto podmienky na prvý pohľad nie sú veľmi lákavé. No keď sa premôžete a vyrazíte váš tréning môže nabrať epické rozmery a priniesť vám mnoho benefitov. Aké to sú?

Recenzia: „Uvoľni svoju prirodzenosť“ v letnom sete cyklo oblečenia od UYN

Recenzia: „Uvoľni svoju prirodzenosť“ v letnom sete cyklo oblečenia od UYN

Cyklistické oblečenie od  UYN  sa od ostatných značiek líši už na prvý pohľad. Okrem extravagantného vzhľadu si tu na svoje prídu „fajnšmekri“, pretože materiál z ktorého oblečko šijú je nabitý špeciálnymi technológiami. Posledných 6 týždňov testujem najvyšší model cyklistického dresu a nohavíc určených do extrémne teplého počasia. Ako sa v takom komplete jazdí a ako fungujú špeciálne technológie?

Na bicykli bez bolesti

Na bicykli bez bolesti

Cyklistika je krásny šport, no každý, kto už má niečo v sedle „bajku“  odjazdené vie, že má aj svoju odvrátenú stránku. V tomto článku vám popíšem základné bolesti, ktoré už od nepamäti trápia začínajúcich i pokročilých cyklistov. Našťastie aj tu existujú rôzne „hacky“, ktoré sú ľahko aplikovateľné, tak si poďte prečítať ako sa ľahko a komfortne viete vyhnúť rôznym nepríjemným bolestiam.