• Vrátenie do 30 dní
  • Doprava zadarmo od 69 €
Čo si obliecť na bicykel v letných mesiacoch?

Čo si obliecť na bicykel v letných mesiacoch?

Leto je ideálnym obdobím na to, aby ste vyrazili von na bicykli a užívali si svet. Dlhé jazdy, stretnutia s priateľmi, voňavá káva a slnečné lúče... Kto po tom netúžil celú zimu? Teplé dni nás povzbudzujú k tomu, aby sme urobili niečo navyše a užívali si život. Spolu s nimi prichádza otázka - čo si obliecť na bicykel v letných mesiacoch? Na čo si dať pozor, aby boli vaše cyklistické dobrodružstvá pohodlné a bezpečné? Máme pre vás niekoľko bestsellerov, ktoré sa oplatí mať vo svojom šatníku!

Prečo (ne)využiť cyklistické rukavice?

Prečo (ne)využiť cyklistické rukavice?

Chystám sa na vychádzku na bicykli. Ponožky, kraťasy, krátke termotričko, dres a ... rukavice? Mám ich dnes vziať alebo nie? A sú vlastne nutné? To je v poslednej dobe veľká téma. A je jedno, či spolu diskutujú „hobíci“ v kaviarni, alebo profíci na štartovej čiare. Prečo tomu tak je a aké sú výhody nosenia/nenosenia rukavíc sa pozrieme v dnešnom článku. Venovať sa budeme krátkym, príp. ľahkým dlhým cyklistickým rukaviciam na MTB a to preto, že akonáhle teploty klesajú pod desať stupňov, stávajú sa zo všetkých cyklistov poctiví „nosiči“ rukavíc. :-) Teplotný komfort dlhých zateplených rukavíc je úplne zásadný a nepostrádateľný.

Výber cyklistickej čiapky a šatky na krk - príslušenstvo pre každého!

Výber cyklistickej čiapky a šatky na krk - príslušenstvo pre každého!

Správne oblečenie nie je len otázkou pohodlia, ale aj bezpečnosti a štýlu. Počas outdoorových aktivít nie je dôležitý len výber správneho dresu alebo nohavíc, ale aj ďalších doplnkov oblečenia. Nie len v chladnejších, ale aj teplejších dňoch sa oplatí venovať pozornosť šatkám a čiapkam. Ide o jednu z lacnejších položiek v našom šatníku, ktorá je však nevyhnutná! Dnes vám podávame pomocnú ruku - musí byť výber šatky na krk a cyklistickej čiapky zložitý? Pred vami sú doplnky pre každého cyklistu.

Neviete, čo si obliecť v tomto počasí? Adriánova recenzia vám pomôže

Neviete, čo si obliecť v tomto počasí? Adriánova recenzia vám pomôže

Možno sa to nezdá, ale zima je ešte stále v plnom prúde. Je skvelé, že sa stále nájdu ľudia ktorí na šport nezanevrú ani počas tohto ročného obdobia. Pri športovaní v chladnom počasí, obzvlášť pri cyklistike zohráva veľkú úlohu výber správneho oblečenia. V dnešnom článku sa preto pokúsim zhrnúť moje postrehy a pocity z testovania novinky od HOLOKOLO, zimnej bundy WINTER 2IN1. Ako už názov napovedá, jedná sa o unikátny kúsok zložený z dvoch samostatných dielov oblečenia.

Michalov veľký TEST bundy Holokolo 2in1 winter

Michalov veľký TEST bundy Holokolo 2in1 winter

S príchodom pravého zimného počasia nie je potrebné presedlať na indoor aktivity. Práve naopak, poriadna zábava sa práve len začína.  Ak patríte k skúseným, zimným športovcom určite viete, že bez kvalitnej zimnej bundy sa v tomto období nezaobídete. V priebehu posledných týždňov som mal možnosť testovať novinku z dielne Holokolo, bundu s názvom 2 in 1 winter. Ako obstála na bicykli a pri iných športoch, si môžete prečítať v nasledujúcej recenzii.

Recenzia bundy Holokolo 2v1: Ako obstála v teste?

Recenzia bundy Holokolo 2v1: Ako obstála v teste?

Keď som sa dozvedela, že Holokolo vydalo novú zimnú bundu, ihneď som si ju našla u nich na webe a začala som si čítať jej parametre. V prvom rade ma zaujala cena, ktorá pôsobila ako prekvapivo vysoká v porovnaní s cenou dresov tej istej značky. Potom, čo som si prečítala ďalšie parametre, z akej látky je bunda ušitá a fakt, že "2in1" znamená odopínateľnú vnútornú vestu, začala mi cena bundy dávať zmysel. Vybrala som si bundu v oranžovej farbe a vo veľkosti S, hoci je mojou bežnou veľkosťou XS aj pri výrobkoch značky Holokolo. Ako obstála v mojom teste?

 7 + 1 tipov na vianočné darčeky pre cyklistov

7 + 1 tipov na vianočné darčeky pre cyklistov

Vianoce sa opäť blížia, a tak prichádza čas vrhnúť sa do nakupovania darčekov. Niekedy sa inšpirácia objaví sama, inokedy vám nezostane nič iné, než nakúpiť ponožky a kozmetiku ako každý rok. Ak sa vaši blízki venujú cyklistike, spozornite. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zachrániť vianočný pokoj priamo teraz z vašej obývačky. Nemusíte sa tak stresovať v preplnených nákupných centrách s počtom darčekov, ktoré ešte treba vymyslieť a nakúpiť.